Program stypendialny "zDolny Śląsk"

Nabór wniosków "zDolny Śląsk" zakończony PDF Drukuj Email

21-09-2016

Zakończyliśmy nabór wniosków w XVI edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk". Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w połowie listopada.

 
Aktualny konkurs PDF Drukuj Email

XVI edycja konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk"

aktualizacja 12-09-2016

Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłaszamy rozpoczęcie naboru wniosków w ramach XVI edycji konkursu stypendialnego Programu "zDolny Śląsk". Na zdolnych Dolnoślązaków czekają roczne stypendia od 2500 zł do 3500 zł. Wnioski wraz z wymaganymi załącznikami należy przesyłać drogą pocztową do 20 września 2016 na adres: Fundacja Edukacji Międzynarodowej, ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław (decyduje data stempla). Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi do 15.11.2016.

Wymagania tegorocznego konkursu

Niezbędne warunki

 • spełnienie wymagań regulaminu konkursu
 • ponadprzeciętne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe albo wyjątkowe dokonania w zakresie działalności społecznej,
 • miejsce stałego zameldowania na Dolnym Śląsku,
 • przesłanie poprawnie wypełnionego wniosku (do pobrania poniżej) z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres.

Do pobrania

Regulamin Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk":

Informacje dodatkowe

 • Prosimy nie przesyłać oryginałów świadectw i dyplomów (tylko kopie; dokumenty nie będą zwracane).
 • Wniosek można złożyć tylko w jednej, wybranej kategorii (o wyborze kategorii decyduje wnioskujący biorąc pod uwagę przewagę osiągnięć, które prezentuje we wniosku).
 • Wszystkie pozycje wniosku muszą być wypełnione (tylko wypełnienie załącznika dotyczącego sytuacji materialnej jest dobrowolne).
 • Nie jest obowiązkowe wypełnianie załącznika o sytuacji materialnej.
 • W konkursie nie mogą brać udziału uczniowie kończący w czerwcu 2016 klasy I, II lub III szkoły podstawowej.
 • Zgodnie z Regulaminem nie udzielamy uzasadnień decyzji podjętych przez Kapitułę - decyzja Kapituły jest ostateczna i nie można się od niej odwołać
 • W związku z przesunięciem terminu składania wniosków, ostateczny termin wysłania wniosku to 20.09.2016, pomimo pierwotnego terminu wskazanego na formularzu wniosku

Wnioski można należy przesyłać do 20 września 2016 roku (decyduje data stempla pocztowego), tylko drogą pocztową, na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej (53-149 Wrocław, ul. Racławicka 101, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk") - inna forma złożenia wniosku nie jest dopuszczana.

Poławiacze Pereł pomagają "zDolnym Dolnoślązakom"

Konkurs wspierają "Poławiacze Pereł" - organizacje powołane przez Fundację Edukacji Międzynarodowej na Lokalnych Partnerów. Kandydatów na stypendystów z powiatów: górowskiego, zgorzeleckiego, złotoryjskiego, kamiennogórskiego, milickiego, lubińskiego i średzkiego zachęcamy do kontaktu z "Poławiaczami", którzy pomogą wypełnić wnioski.

Więcej o Poławiaczach Pereł - tutaj

Wnioski można należy przesyłać do 12 września 2016 roku (decyduje data stempla pocztowego), tylko drogą pocztową, na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej (53-149 Wrocław, ul. Racławicka 101, z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk") - inna forma złożenia wniosku nie jest dopuszczana.
 
Jubileuszowa Gala Stypendialna w Narodowym Forum Muzyki PDF Drukuj Email

06-11-2015

W środę, 4.11.2015, w Sali Kameralnej „Czerwonej” Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu odbyła się XV Jubileuszowa Gala Stypendialna programu „zDolny Śląsk” i XIII dolnośląskiej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Przyznano pięćdziesiąt trzy roczne stypendia w wysokości od 2500 do 3500 złotych, jedno stypendium specjalne w kwocie 5000 złotych oraz siedem „stypendiów pomostowych” w wysokości 5000 złotych rocznie. Laureaci otrzymane pieniądze przeznaczą na cele związane z nauką i rozwojem. Wśród stypendystów znalazły się również dwie nasze uczennice Rozalia, uczennica International High School of Wroclaw i Karolina, uczennica Dwujęzycznego Gimnazjum ATUT. Podczas uroczystości prezentowaliśmy sylwetki wybranych niegdysiejszych stypendystów, pokazując ich dalsze drogi rozwoju i kariery. Oprawę artystyczną również zapewnili nasi stypendyści. Na zakończenie jubileuszu zaprosiliśmy zebranych gości do degustacji "urodzinowego" tortu.

czytaj więcej…
 
Sylwetki stypendystów FEM PDF Drukuj Email

Jeśli zastanawiasz się, czy warto pomagać zdolnej młodzieży, poznaj kilkoro z naszych blisko 2000 "diamentów" i "pereł", które wyszukaliśmy i wsparliśmy stypendiami lub merytorycznie!

 • Maciej z Wrocławia - kilkukrotny stypendysta Programu "zDolny Śląsk" - zdobył tytuł "Licealisty Roku 2008" za wszechstronność talentów i zainteresowań, został po maturze studentem prestiżowej London School of Economics, gdzie dostrzeżono jego zdolności i osobowość i w rezultacie został stypendystą Fundacji Steliosa, obecnie kontynuuje studia ekonomiczne na Uniwersytecie Oxfordzkim, gdzie działa m.in. w Oxford University Polish Society.
czytaj więcej…
 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2