Jeśli uczymy dziś tak, jak uczyliśmy wczoraj, okradamy nasze dzieci z jutra.

John Dewey ”Democracy and Education” 1916.

Słowa Johna Dewey’a, wybitnego amerykańskiego pedagoga, filozofa i reformatora szkolnictwa, towarzyszą nam jako motto od początku istnienia. Edukacja międzykulturowa i wspieranie uzdolnień to zadania nadrzędne Fundacji.

learn_note_sign

Kim jesteśmy?

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) jest polską organizacją pożytku publicznego, która została założona w 1998 roku.

Najważniejsze cele statutowe FEM to edukacja międzykulturowa i wspieranie uzdolnień. Swoje cele Fundacja realizuje prowadząc społeczne szkoły dwujęzyczne i międzynarodowe Dwujęzyczną Szkołę Podstawową ATUT i Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu oraz placówkę oświatowo-wychowawczą Wroclaw International School o charakterze międzynarodowym oraz realizując programy wspierające uzdolnioną młodzież Dolnego Śląska.

Aktualności

05_znak_uproszczony_kolor_biale_tlo

Pokaż mi swój świat! Historie życiowe – spotkania międzypokoleniowe

Rozpoczynamy realizację projektu "Pokaż mi swój świat! Historie życiowe - spotkania międzypokoleniowe", który adresowany jest do uczniów i ich dziadków Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej "Atut". Zadanie finansowane jest ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu pn. "Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - wsparcie integracji międzypokoleniowej"
ZDS_P

Ocena wniosków “zDolny Śląsk” dobiega końca

Dobiega końca ocena wniosków stypendialnych XXII edycji konkursu "zDolny Śląsk". Ogłoszenie listy stypendystów planujemy na początek grudnia.
eog

Zapytanie ofertowe – instalacja fotowoltaiczna

Ponowione zapytanie ofertowe na udzielenie zamówienia na projekt budowlany i montaż wraz z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej na budynku szkolnym Fundacji Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu w ramach Projektu finansowanego ze środków Funduszy Norweskich i EOG

Jak zapisać dziecko do szkoły FEM?

Zapisy do szkół społecznych, prowadzonych przez FEM trwają przez cały rok. Zapraszamy do Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej ATUT, Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu oraz placówki Wroclaw International School!

Poznaj nas bliżej

DSC_1730 — kopia

Historia i osiągnięcia

FEM powstała 1 września 1998 roku z inicjatywy wrocławskich konsulatów, przedsiębiorstw i stowarzyszeń. Utworzenie Fundacji poparły władze Wrocławia.

learn_note_sign

Cele

Edukacja międzykulturowa i wspieranie uzdolnień to nadrzędne cele działalności Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

dhow-s-steering-wheel_2441782

Struktura i władze

Na czele Fundacji Edukacji Międzynarodowej stoi społeczna Rada Fundacji. Bieżącą działalnością FEM kieruje Zarząd Fundacji. Tu znajdziesz też statut Fundacji.

Image of business objects with businessman hand signing contract near by

Statut

Statut określa podstawowe cele, kierunki i zasady działalności Fundacji Edukacji Międzynarodowej.

kim-jestesmy-7

Sprawozdania

Zgodnie z wymogami prawnymi publikujemy tutaj nasze wszystkie sprawozdania finansowe.

1YE1LLNXGB

Sylwetki stypendystów

Naszą dumą jest młodzież, którą wspieramy w rozwijaniu talentów. Poznaj sylwetki wybranych stypendystów FEM.

Nasza siedziba

Centrum Edukacji Międzynarodowej

Nowy obiekt przy ul. Racławickiej 101 we Wrocławiu, uznawany za jeden z najnowocześniejszych obiektów edukacyjnych w kraju, jest siedzibą naszej Fundacji oraz prowadzonych przez nią szkół i placówek. W roku 2017 został wyróżniony w konkursie architektonicznym “Piękny Wrocław” w kategorii budynków użyteczności publicznej.